LISTA E TĖ NOMINUARVE NGA GJYKATAT PĖR ANĖTAR TĖ KĖSHILLIT GJYQĖSOR TĖ KOSOVĖS

REGJIONI I PRISHTINËS

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Ekonomike e Qarkut

Prishtinë

NEZIR BYTYQI

2

Gjykata Komunale

Prishtinë

MAKIFETE SALIUKA

3

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Prishtinë

MURAT PAQARADA

4

Gjykata Komunale

Lipjan

AVDIRRAHAMAN GASHI

5

Gjykata Komunale

Ferizaj

AGIM MALIQI

6

Gjykata Komunale

Kaçanik

RIZA LIVOREKA

 

REGJIONI I PEJËS

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Komunale

Pejë

SEJDI BLAKAJ

2

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Pejë

AHMET REXHAJ

3

Gjykata Komunale

Gjakovë

ADEM ADEMAJ

4

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Gjakovë

DIANA SINA

5

Gjykata Komunale

Deçan

SAFETE TOLAJ

 

REGJIONI I GJILANIT

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Komunale

Gjilan

AGIM ADEMAJ

2

Gjykata Komunale

Kamenicë

ZIJADIN SPAHIU

3

Gjykata Komunale

Viti

DRANE SIMONI

REGJIONI I PRIZRENIT

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Komunale

Prizren

XHELADIN OSMANI

2

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Prizren

SEFER GUTAJ

3

Gjykata Komunale

Dragash

SABAHATE KURTESHI

4

Gjykata Komunale

Malishevë

ASLLAN KRASNIQI

5

Gjykata Komunale

Rahovec

AGIM METBALA

6

Gjykata Komunale

Suharekë

NUREDIN ABAZI

 

Komunikatë për media

Njoftim

Prishtinė, 7 prill 2014 – Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės (KGJK) dhe Kėshilli Prokurorial i Kosovės (KPK), sot kanė mbajtur konferencėn e pėrbashkėt pėr Projektin e TIK-ut - SIML.Tė pranishėm nė kėtė takim ishin,... më shumë

Ftesė pėr Media

Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės (KGJK) dhe Kėshilli Prokurorial i Kosovės (KPK) si pjesė e pėrpjekjeve tė pėrbashkėta, kanė filluar implementimin e projektit, Sistemi pėr Menaxhimin Informativ tė Lėndėve/Teknologjia Informative... më shumë

Vizita e KGJK-sė nė Kėshillin e Lartė tė Drejtėsisė nė Itali

Delegacioni i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės do tė bėjė njė vizitė zyrtare dy ditore (18 dhe19 mars 2014) Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė sė Italisė. më shumë

Forumi i Gjyqtarėve dhe Prokurorėve tė Kosovės takohet me Kėshillin Gjyqėsor tė Kosovės

Mė 4 mars 2014, Gjyqtarja Biljana Rexhiq nga Gjykata e Apelit, njėkohėsisht dhe Kryetare e Forumit tė Gjyqtareve dhe Prokuroreve tė Kosovės qė sapo ėshtė themeluar (Forumi) u takua me Z. Enver Pecin, Kryesues i Kėshillit Gjyqėsor tė... më shumë

NJOFTIM

Sekretarijat Sudskog Saveta Kosova NJOFTON ANULOHEN POZITAT: më shumë

Komunikatė pėr media

Kryesuesi i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės, z. Enver Peci I shoqėruar nga bashkėpunėtor tė tij, zhvilloi njė takim nė Gjykatėn e Lartė tė Republikės sė Shqipėrisė, me kryetarin e kėsaj Gjykate, z. Xhezair... më shumë

Komunikatė e pėrbashkėt e Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės dhe e Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė

Kryesuesi i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės, z. Enver Peci I shoqėruar nga bashkėpunėtor tė tij, zhvilloi njė takim nė Gjykatėn e Lartė tė Republikės sė Shqipėrisė, me kryetarin e kėsaj Gjykate, z. Xhezair... më shumë

Njoftim pėr media

Kryesuesi i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės (KGJK) z. Enver Peci i shoqėruar nga anėtarėt e KGJK-sė, do tė bėjė njė vizitė zyrtare dy ditore (20 dhe 21 shkurt 2014) Kėshillit tė Lartė tė Drejtėsisė... më shumë

Hapet aplikim pėr Program Master nė Wake Forest University

Si vazhdimesi e bashkepunimit te ngushte nder-institucional, Keshilli Gjyqesor i Kosoves ka kenaqesine te ju informoje se Departamenti i Drejtesise se SHBA-ve, Ambasades Amerikane nė Prishtinė ne bashkepunim me Wake Forest University, Karolina e Veriut, SHBA edhe kete vit ka hapur... më shumë

Njoftim

ME 24/01/2014 DAP NE SKGJK-ė KA ANULUAR POZITEN E RECEPCIONISTIT NE GJYKATEN THEMELORE FERIZAJ TE SHPALLUR ME KONKURSIN NR.01/2013 më shumë