LISTA E TĖ NOMINUARVE NGA GJYKATAT PĖR ANĖTAR TĖ KĖSHILLIT GJYQĖSOR TĖ KOSOVĖS

REGJIONI I PRISHTINËS

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Ekonomike e Qarkut

Prishtinë

NEZIR BYTYQI

2

Gjykata Komunale

Prishtinë

MAKIFETE SALIUKA

3

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Prishtinë

MURAT PAQARADA

4

Gjykata Komunale

Lipjan

AVDIRRAHAMAN GASHI

5

Gjykata Komunale

Ferizaj

AGIM MALIQI

6

Gjykata Komunale

Kaçanik

RIZA LIVOREKA

 

REGJIONI I PEJËS

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Komunale

Pejë

SEJDI BLAKAJ

2

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Pejë

AHMET REXHAJ

3

Gjykata Komunale

Gjakovë

ADEM ADEMAJ

4

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Gjakovë

DIANA SINA

5

Gjykata Komunale

Deçan

SAFETE TOLAJ

 

REGJIONI I GJILANIT

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Komunale

Gjilan

AGIM ADEMAJ

2

Gjykata Komunale

Kamenicë

ZIJADIN SPAHIU

3

Gjykata Komunale

Viti

DRANE SIMONI

REGJIONI I PRIZRENIT

Nr.

GJYKATA

VENDI

EMRI I NOMINUAR

1

Gjykata Komunale

Prizren

XHELADIN OSMANI

2

Gjykata Komunale për Kundërvajtje

Prizren

SEFER GUTAJ

3

Gjykata Komunale

Dragash

SABAHATE KURTESHI

4

Gjykata Komunale

Malishevë

ASLLAN KRASNIQI

5

Gjykata Komunale

Rahovec

AGIM METBALA

6

Gjykata Komunale

Suharekë

NUREDIN ABAZI

 

Komunikatë për media

Komunikatė pėr media

Kryesuesi i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės (KGJK) z. Enver Peci i shoqėruar nga disa anėtarė tė KGJK-sė, priti sot nė takim njė delegacion tė Ministrisė sė Drejtėsisė tė Republikės sė Shqipėrisė... më shumë

Njoftim

Sot me datė 22.01.2015, pas njė sėmundje tė rėndė ka ndėrruar jetė Administratorja e Gjykatės Themelore tė Gjilanit, Shemsije Haliti-Kadriu. më shumë

Konferenca e katėrt Vjetore Gjyqėsore

Sot mė datė 29 nėntor 2014, Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės (KGJK), mbajti Konferencėn e katėrt Vjetore Gjyqėsore. Tė ftuar nė kėtė konferencė tė rėndėsishme pėrveē tėrė elitės sė... më shumë

FTESĖ PĖR MEDIA

Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės organizon Konferencėn e 4-tė Vjetore tė Gjyqėsorit nė Kosovė e cila mbėshtetet nga Organizata pėr Siguri dhe Bashkėpunim nė Evropė (OSBE), Misioni nė Kosovė. më shumë

Njoftim

Me ftesė tė Ministrit tė Drejtėsisė sė Republikės sė Sllovenisė, Kryesuesi i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės z. Enver Peci sė bashku me njė delegacion nga Kosova, po qėndron nė vizitė zyrtare nė... më shumë

Komunikatė pėr media

Sot, mė 21.11.2014, nė Prishtinė ka pėrfunduar punėtoria me temėn: “Qasje nė Drejtėsi me fokus tė veēantė nė publikimin e vendimeve gjyqėsore”, e organizuar nga Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės (KGJK) me TAIEX... më shumë

Komunikatė pėr media

Me kėrkesėn e Komisionit tė Mediave tė Shkruara tė Kosovės (KMSHK), Kryesuesi i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės, z. Enver Peci, ka mbajtur sot njė ligjėratė para studentėve tė Shkollės sė Etikės sė... më shumë

Jam pro publikimit tė emrave pėr tė gjithė shkelėsit e ligjit

Kėshtu ka deklaruar kryesuesi i Kėshillit Gjyqėsor tė Kosovės, z.Enver Peci nė njė tryezė tė rrumbullaket nė kuadėr tė fushatės “Drejtėsia dhe Qytetarėt”. më shumë

Vazhdon bashkėpunimi i KGJK-sė me USAID-in dhe Ministrinė e Punėve tė Jashtme tė Norvegjisė pėr tė fuqizuar gjyqėsorin e Kosovė

Mė 9 tetor 2013, krerėt e gjyqėsorit tė Kosovės, bashkė me pėrfaqėsues tė nivelit tė lartė tė USAID-it dhe Ministrisė sė Punėve tė Jashtme tė Norvegjisė udhėhoqėn ceremoninė e inaugurimit tė... më shumë

Inaugurimi i Degės nė Malishevė tė Gjykatės Themelore tė Gjakovės

Kėshilli Gjyqėsor i Kosovės, nė bashkėpunim me Misionin e USAID-t nė Kosovė dhe me Ambasadėn e Mbretėrisė sė Norvegjisė nė Kosovė organizojnė ceremoninė e inaugurimit tė ndėrtesės sė sapo-rinovuar... më shumë